Jeruzalem 28. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-/Sebastian Scheiner)

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmietol vo štvrtok obvinenia z korupcie po tom, čo generálny prokurátor Avichaj Mandelblit uviedol, že ho plánuje obžalovať. Všetky obvinenia označil Netanjahu za “politickú perzekúciu”. Inform

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Benjamin Netanjahu

ovala o tom agentúra AFP

Netanjahu len niekoľko hodín po tom, čo generálny prokurátor oznámil svoj úmysel, predniesol zo svojej rezidencie 20-minútové vyhlásenie odvysielané izraelskou televíziou, v ktorom uviedol, že predsedom vlády plánuje zostať “ešte mnoho rokov”.

“Ľavica si je vedomá toho, že nás nemôže poraziť vo voľbách, a preto nás posledné tri roky politicky prenasleduje. Má to len jeden cieľ: zvrhnúť pravicovú vládu, na ktorej čele stojím,” uviedol Netanjahu.

Mandelblit vo vyhlásení konkretizoval, že plánuje obžalovať Netanjahua z korupcie, a to za podporu regulačných zmien vo výške stoviek miliónov dolárov v prospech telekomunikačného giganta Bezeq. Ako protislužba malo nasledovať pozitívne spravodajstvo na obľúbenom webe Walla, prevádzkovanom spoločnosťou Bezeq.

Okrem toho chce prokurátor Netanjahua obžalovať z podvodu a porušenia dôvery v dvoch ďalších prípadoch. Prvým je prijímanie darov od spriaznených miliardárov, druhý sa týka údajných ponúk zvýhodňujúcej legislatívu pre isté veľké noviny, ktoré mali na oplátku prinášať priaznivé spravodajstvo.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj