Bratislava 16. júla 2019 (HSP/Foto:PB, SITA/AP-Francisco Seco)

Nemecká ministerka Ursula von der Leyenová ašpiruje na líderku Európskej komisie. Niektorých slovenských europoslancov nemecká politička zaujala, iní sú skeptickejší a uvádzajú, že o nej nič nevieme. O stanovisko na menovanú političku sme požiadali aj nemeckého politika Petra Bystroňa (AfD). Ozrejmil, prečo je von der Leyenová vhodnou kandidátkou pre tých, ktorý chcú rozpad EÚ

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Peter Bystroň

“… nevieme, čo od nej očakávať, kedže nekandidovala vo voľbách ani sa aktívne neuchádzala o pozíciu v Bruseli,” uviedol na sociálnej sieti slovenský europoslanec Michal Šimečka (Progresívne Slovensko).

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová na sociálnej sieti upozornila, že v minulosti sa der Leyenová hlásila k federalistom. “Dnes je v tomto smere umiernenejšia. Práve hovorí o znižovaní emisií a záchrane planéty. Ma dve vysoké školy a 7 detí. Budem za ňu hlasovať,” dodala (viac v článku).

Nemecký politik českého pôvodu však poukázal na ďalšie informácie týkajúce sa der Leyenovej.

“Ursula von der Leyenová je ako ministerka obrany zodpovedná za úplný rozklad nemeckej armády. Pod jej vedením sa stal nemecký Bundeswehr absolútne neschopným boja,” uviedol.

“Jej pôsobenie na ministerstve je charakterizované zlým kladením priorít a škandálnym udeľovaním zákaziek poradenským firmám, často bez výberového konania. Firma McKinsey, v ktorej má vedúcu pozíciu syn von der Leyenovej, David, dostala zakázky vo výške stoviek miliónov eur,” dodal Bystroň.

Informácie o nemeckej ministerke porovnal s nedávno medializovanou kauzou v Rakúsku. “Len pre porovnanie: bývalý šéf rakúskej FPÖ, HC Strache musel odstúpiť za to, že na súkromnom stretnutí pred dvoma rokmi povedal, že keď bude vo vláde, bude robiť to, čo von der Leyenová robila roky absolútne beztrestne.”

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Ursula von der Leyenová

Denník Süddeutsche Zeitung (SZ) a týždenník Der Spiegel v máji zverejnili výňatky z videonahrávky, ktorá podľa nich zachytáva Stracheho stretnutie so ženou tvrdiacou, že má záujem investovať veľké sumy peňazí v Rakúsku.

Údajná neter ruského oligarchu povedala, že chce v Rakúsku investovať štvrtinu miliardy eur. Strache jej navrhoval, aby kúpila denník Kronen Zeitung a následne jeho spravodajstvom pomohla FPÖ v predvolebnej kampani.

Žena opakovane naznačila, že by mohlo ísť o špinavé peniaze, uviedla agentúra DPA. Napriek tomu s ňou Strache a Gudenus strávili šesť hodín a diskutovali o investičných možnostiach. Strache podľa správ uviedol, že za podporu strany by bolo mysliteľné udelenie verejných zákaziek.

Zverejnenie nahrávky však vyvolalo mnoho otázok. Je napríklad nejasné, kto nastražil politikom pascu, alebo kto poskytol materiál médiám. Der Spiegel a SZ sa odvolali na ochranu zdrojov. Rovnako nie je zatiaľ objasnené, prečo sa inkriminujúce video objavilo až týždeň pred voľbami do Európskeho parlamentu.

Podľa Bytroňa “z pohľadu kritikov EÚ by bola voľba von der Leyenovej na špičku EÚ dôvodom k oslave: Tá žena zaručene urýchli rozklad tejto organizácie,” vysvetlil a na záver dodal:

“Každý, komu EÚ len trochu leží na srdci, sa musí nad týmto personálnym návrhom zhroziť.”

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj