Nemecký krajinský minister presadzuje vyvinutie tlaku na krajiny pôvodu

Magdeburg 23. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:Volksstimme Twitter)

Búrlivá diskusia o tom, ako zvládnuť zamietnutých žiadateľov o azyl v Nemecku stále prebieha. Vláda v Sasku-Anhaltsku vyzýva na to, aby sa na krajiny odkiaľ prichádzajú migranti vyvinul väčší tlak. Informovala o tom v sobotu agentúra DPA

Na snímke Holger Stahlknecht

“V súčasnosti problémom v Nemecku nie je veľké množstvo imigrantov, ale obmedzený počet deportácií,” povedal sasko-anhaltský krajinský minister vnútra Holger Stahlknecht z vládnucej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) spolkovej kancelárky Angely Merkelovej.

Väčšina žiadateľov o azyl, ktorých žiadosti boli zamietnuté, ešte neboli deportovaní, pretože úrady v krajinách odkiaľ pochádzajú nespolupracujú, Stahlknecht uviedol pre DPA.

V tomto roku do konca októbra bolo z Nemecka deportovaných 20.122 cudzincov, čo je o 103 viac ako v rovnakom období minulého roka.

Čísla naznačujú podobný trend aj v Sasku-Anhaltsku, kde bol zaznamenaný nárast o 30 na 680 deportácií do polovice decembra. Stahlknecht dodal, že 70 percent z nich pochádza z nespolupracujúcich krajín pôvodu.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj