Berlín 30. mája 2019 (HSP/Foto:Pixabay)

Počet ľudí bez práce v Nemecku sa v máji nečakane zvýšil a rast nezamestnanosti zaznamenali prvýkrát za takmer dva roky. Podľa  údajov bolo bez práce 2,279 milióna ľudí, čo je o 60 000 viac ako v apríli. Oznámil to spolkový úrad práce. K rastu mali prispieť mimoriadne vplyvy, ale aj spomalenie rastu ekonomiky. Informuje Echo24

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Miera nezamestnanosti stúpla na päť percent z aprílových 4,9 percenta.

Veľmi dobrý stav trhu práce bol jedným z hlavných dôvodov silného rastu nemeckej ekonomiky. Niekoľko mesiacov rastu nezamestnanosti by mohlo ale oslabiť výdavky domácností a vyradiť jeden z najdôležitejších motorov doterajšieho rastu.

Šéf úradu práce Detlef Scheele upozorňuje, že za nečakaným rastom nezamestnanosti môže byť hlavne revízia statusu niektorých poberateľov podpory v nezamestnanosti. No nevylučuje, že svoju úlohu zohrala aj spomaľujúca ekonomika.

Agentúra Reuters upozorňuje, že je nemecký priemysel závislý od vývozu, ktorý čelí problémom kvôli obchodným sporom a neistote spojenej s chaotickým odchodom Británie z Európskej únie.

Nemecká ekonomika je najväčšou ekonomikou v Európe. Vlani hrubý domáci produkt (HDP) Nemecka vzrástol o 1,4 percenta, čo bol najpomalší rast za päť rokov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj