Berlín 29. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)

Nemecká vláda vyzvala v pondelok Kremeľ, aby prepustil takmer 1400 demonštrantov, ktorých v sobotu zatkli v Moskve počas nepovolenej demonštrácie za slobodné voľby do Moskovskej mestskej dumy. S odvolaním sa na slová hovorkyne nemeckej vlády Ulrike Demmerovej o tom informovala agentúra AFP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Berlín je podľa hovorkyne “znepokojený” z toho, ako “neprimerane a tvrdo” ruská polícia zasiahla proti protestujúcim, a očakáva “rýchle prepustenie zadržaných osôb”.

Demmerová zároveň vyzvala Moskvu, aby rešpektovala slobodu slova aj zhromažďovania a aby sa postarala o to, že voľby do moskovského mestského zastupiteľstva prebehnú v súlade s medzinárodnými štandardmi.

V sobotu tisíce demonštrantov požadovali zaregistrovanie opozičných kandidátov, ktorým by pre údajné “nezrovnalosti” na podpisových hárkoch nemala byť povolená účasť vo voľbách do Moskovskej mestskej dumy.

Ruské bezpečnostné zložky zadržali v súvislosti s nepovolenou demonštráciou vyše 1400 osôb.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj