Nemecké firmy sú stále ochotné prijímať zamestnancov

Mníchov 21. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Probst)

Nemecké firmy naďalej plánujú prijímať nových zamestnancov. Ukazovateľ zamestnanosti, ktorý zostavuje inštitút Ifo, v decembri posilnil na úroveň 104,2 bodu z novembrových 103,5 bodu. To signalizuje, že trh práce vytvára nové miesta aj v čase, kedy sa najväčšia európska ekonomika začína ochladzovať, uviedol v piatok mníchovský inštitút

Ilustračné foto

Po výraznom prepade z minulého mesiaca bol v decembri hlavným motorom zamestnanosti sektor služieb, kde dopyt po pracovných silách hlásili najmä architekti a strojárske firmy. V spracovateľskom priemysle sa plány na tvorbu nových pracovných miest v uplynulých troch mesiacoch stabilizovali. Barometer zamestnanosti klesol iba v stavebníctve, aj v tomto odvetví však zostal na silnej úrovni, uviedol ďalej inštitút Ifo.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj