Nemecká polícia zastrelila 74-ročného muža, ide o zriedkavý prípad

Bochum 17. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/DPA/Bildfunk-Paul Zinken)

Nemecká polícia zastrelila v nedeľu večer v meste Bochum 74-ročného muža. Išlo o zriedkavý prípad, keď príslušníci nemeckých justičných alebo policajných orgánov použili strelnú zbraň, upozornila v pondelok tlačová agentúra DPA

Ilustračné foto

Keď sa policajti pokúšali zistiť mužovu totožnosť a žiadali od neho doklad, muž náhle vytiahol predmet – v tej chvíli policajt vypálil niekoľko nábojov a muža smrteľne zranil.

Pokusy o oživenie postreleného boli neúspešné, uviedol policajný hovorca. Neposkytol žiadne ďalšie podrobnosti o predmete a ani o tom, prečo bola polícia pôvodne zavolaná na miesto nachádzajúce sa na ulici s obytnými domami.

Je pomerne neobvyklé, keď polícia v Nemecku použije strelnú zbraň. Podľa najnovších dostupných údajov nemeckej policajnej akadémie v Münsteri polícia vlani zastrelila 14 ľudí a ďalších 39 osôb pri streľbe zranila.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj