Nemecká koalícia asi našla riešenie sporu ohľadom zákazu propagácie interrupcií

Berlín 13. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Gregory Bull)

Nemecká vládnuca koalícia sa pokúša vyriešiť dlhodobý spor ohľadom zákazu, podľa ktorého nemôžu lekári propagovať interrupcie. Porušenie tohto zákazu sa momentálne trestá pokutou alebo až dvojročným väzením, informovala vo štvrtok agentúra AP

Ilustračné foto

Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) chcela, aby bol predmetný zákaz vyňatý z trestného zákonníka, zatiaľ čo Kresťanskodemokratická únia (CDU) kancelárky Angely Merkelovej trvá na tom, že v ňom má zostať.

Štyria príslušní ministri vypracovali v stredu kompromisný návrh, v súlade s ktorým zostane propagácia interrupcií zakázaná, zákon by sa však pozmenil tak, aby pacienti boli lepšie informovaní o tom, ktorí lekári a nemocnice vykonávajú umelé prerušenie tehotenstva.

O tomto návrhu bude teraz hlasovať parlament.

Predseda poslaneckého klubu strán únie CDU/CSU Ralph Brinkhaus vo štvrtok uviedol, že ide o “prvý krok” a dodal, že poslanecký klub sa podrobnejšími návrhmi zmeny legislatívy bude zaoberať v januári.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj