Berlín 26. augusta 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:Pixabay)

Blíži sa čas troch dôležitých volieb vo východnom Nemecku. V troch východných spolkových krajinách, kde sa volí, hrozí veľký debakel pre CDU a SPD a víťazstvo AfD

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Preto sa podniká všetko možné a nemožné, ako to prekaziť. Obrovské klamstvá, veľkohubé sľuby, špinavé ohováranie protivníka…

K tomu teraz veľkou a úplne absurdnou lžou prispelo i známe provládne periodikum Die Zeit.

Die Zeit publikoval rozsiahly článok o najšťastnejšej krajine na svete, o Nemecku. Všetko to je samozrejme len propaganda pre hlupákov, aby uverili, že v Nemecku kvitne len šťastie, a že to im zaručuje len Merkelová a jej vláda.

Tu je len začiatok článku:

“Čoraz viac Nemcov je šťastných.

V žiadnej inej krajine nestúpol pocit šťastia ľudí, tak ako v Nemecku. Podľa jedného prieskumu tvrdí až 78 percent ľudí v Nemecku, že sú šťastní…”

Väčšia lož je sotva možná. Hneď prvý riadok znie podozrivo, lebo vôbec nie je uvedené, kto, resp. aký Inštitút robil prieskum. Preto predpokladám, že to celé je len vymyslenou rozprávkou a nie je za tým žiadny seriózny inštitút. Okrem toho je o Nemcoch už dávno dobre známe, že všeobecne inklinujú k tomu, že veci vidia až príliš čierno – aj sami to o sebe tvrdia. Niečo také nie je znakom šťastného národa.

Poznám Nemecko veľmi dlho a ako žurnalista dlhodobo sledujem dianie v spoločnosti a i nálady a pocity ľudí. A môžem len zodpovedne potvrdiť, že v krajine je čoraz menej šťastných ľudí a čoraz viac strachu a neistôt.

Dnes som si vyšiel spolu s mojím spolupracovníkom do ulíc Frankfurtu a oslovovali sme okoloidúcich, ktorým som sa preukázal žurnalistickým preukazom a chceli sme odpoveď na otázku, či sú šťastní alebo nie. Zdôvodnil som naše otázky tým, že robím o článok o šťastí.

Z päťdesiatich, ktorých sme sa opýtali, či sú šťastní, to potvrdili len ôsmi. To je len 16 percent.

Aj to svedčí o tom, že v Nemecku je veľmi málo ľudí, ktorí sa cítia šťastnými.

Roman Bednár

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj