Bratislava 6. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Photo by Rich Fury/Invision/AP)

Kanadský hudobník a spevák Neil Young vydá knihu To Feel the Music. Spoluautorom novinky je Phil Baker, ktorý sa stará o muzikantov projekt Neil Young Archives. Publikácia sa dostane na trh 9. septembra a zameria sa na hudobníkov dlhoročný záujem o kvalitu zvuku

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Neil Young

“To Feel the Music je príbehom o mojich snahách vylepšiť kvalitu audia, ktoré počúvate. Rozpovie vám, ako nahrávacie spoločnosti oslabili zvuk a na miesto toho, aby ho počas rokov zlepšovali, ako iné technológie, stal sa horším,” uviedol 73-ročný rodák z Toronta. “Už niekoľko desaťročí sa snažíme zlepšiť kvalitu zvuku, na čo sa zameriavam každý deň. Túto knihu sme písali rok a myslím si, že bude zaujímavá a informatívna. Vyjde 9. septembra a dúfam, že si ju užijete,” dodal gitarista.

Neil Percival Young spoluzakladal v roku 1966 kapelu Buffalo Springfield, s ktorou vydal tri albumy. Po jej rozpade sa v roku 1968 vydal na sólovú dráhu. Medzi jeho najvýznamnejšie nahrávky patria napríklad Harvest (1972), On the Beach (1974), Comes a Time (1978), Harvest Moon (1992), Mirror Ball (1995), Prairie Wind (2005), Living With War (2006) či Le Noise (2010). Muzikant, ktorý pôsobil aj v skupine Crosby, Stills, Nash & Young, má na konte dve Grammy či sedem Juno Awards. Od roku 1982 je členom Kanadskej hudobnej siene slávy a dva razy ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy – v roku 1995 ako sólového umelca a o dva roky neskôr ako člena Buffalo Springfield. Za skladbu Philadelphia z rovnomenného filmu z roku 1993 ho nominovali na Oscara. V roku 2012 mu vyšla autobiografia Waging Heavy Peace: A Hippie Dream.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj