“Nechápeme to, nemal by sa ani na verejnosti ukazovať.” Kandidatúra Galka na podpredsedu NR SR je podľa Smeru výsmechom demokracie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 12. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Kandidatúra Ľubomíra Galka (SaS) na funkciu podpredsedu Národnej rady Slovenskej republiky je podľa strany Smer-SD výsmechom demokracie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Ľubomír Galko (SaS

„Nechápeme, že takýto človek má drzosť žiadať o podporu v národnej rade, ak preukázateľne – ako minister obrany SR, bol pri odpočúvaní novinárov, opozičných politikov, vlastnej sekretárky a úplne nevinného vodiča kamióna maďarskej národnosti. Pán Galko je typickým predstaviteľom slovenskej opozície, ktorý má tak za ušami, že by sa ani nemal ukazovať na verejnosti a nie sa ešte uchádzať o najvýznamnejšie ústavné posty,” píše strana na svojom Facebooku.

Nomináciu Galka na post podpredsedu parlamentu schválila republiková rada strany Sloboda a Solidarita. Jeden post podpredsedu parlamentu na základe výsledkov z parlamentných volieb patrí SaS. Doteraz bola podpredsedníčkou Lucia Ďuriš Nicholsonová, tá však odišla do Európskeho parlamentu. Podpredsedov národnej rady volí a odvoláva národná rada v tajnom hlasovaní nadpolovičnou väčšinou všetkých poslancov. Voľba nového podpredsedu čaká na poslancov dnes o 17:30.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj