Nebude žiadna Európska superliga. Prezident UEFA Čeferin sľúbil, že ochráni Ligu majstrov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Rím 7. februára 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Vojinovic)

Prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin vyhlásil, že jeho úzka spolupráca s predsedom vplyvnej Európskej asociácie klubov (ECA) Talianom Andreom Agnellim má v budúcnosti ochrániť Ligu majstrov pred akýmikoľvek hrozbami toho, že by v nej nehrali najlepšie kluby “starého kontinentu”

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin

Päťdesiatjedenročný rodák z Ľubľany prezentoval túto myšlienku na 43. Kongrese UEFA v Ríme.

“Kým stojíme na vedúcich pozíciách týchto dvoch organizácií, nebude žiadna Európska superliga. Keby sa veľkokluby odpojili od Ligy majstrov, stratili by svoje postavenie veľkých klubov v srdciach väčšiny fanúšikov a jedna skvelá súťaž by odišla do zabudnutia,” povedal Čeferin.

Voľba “najvyššieho funkcionára” UEFA je na rímskom kongrese už iba formalitou, keďže okrem Čeferina neprejavil záujem o tento post žiaden ďalší kandidát. Slovinec je v pozícii prezidenta UEFA od roku 2016, keď nahradil Francúza Michela Platiniho a dokončil jeho funkčné obdobie.

Nápad so založením Európskej superligy sa prvýkrát objavil už pred tromi rokmi. Platforma Football Leaks začiatkom decembra sprístupnila utajené informácie o tom, že niektoré popredné európske kluby sú naklonené vzniku novej kontinentálnej súťaže. Čeferin to však vtedy označil za fikciu.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj