NBA: Porziňgis mieri za Dončičom do Dallasu, New York posilní DeAndre Jordan

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

New York 1. februára (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Lefteris Pitarakis)

Tím basketbalovej NBA New York Knicks vymenil svoju najväčšiu hviezdu Kristapsa Porziňgisa do Dallasu. Spoločne s ním putujú do Texasu aj Trey Burke, Courtney Lee a Tim Hardaway

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Kristaps Porzingis

Do najväčšieho mesta USA, naopak, mieria DeAndre Jordan, Dennis Smith, Wesley Matthews a dve budúce voľby v prvom kole draftu.

Podľa informácií ESPN sa vedenie Knicks veľmi intenzívne snažilo získať do svojich služieb Anthonyho Davisa z New Orleansu a ako náhradu ponúkalo práve svoju štvorku z draftu 2015. Lenže Pelicans ponuku odmietli a aktuálne zranený lotyšský pivot požiadal o výmenu, ktorej sa mu obratom dostalo. Dvadsaťtriročný dlháň Porziňgis musí pre roztrhnutý predný skrížený väz v kolene vynechať celú aktuálnu sezónu, v tej minulej mal bilanciu 23 bodov a 7 doskokov na zápas. V Dallase by sa mal stať spoluhráčom iného mladého talentovaného Európana – Slovinca Luku Dončiča a stať sa ideologickým pokračovateľom končiaceho veterána, 40-ročného Nemca Dirka Nowitzkého.

DeAndre Jordan po desiatich rokoch v Los Angeles Clippers pred sezónou prestúpil do Dallasu, v ktorého drese mal mohutný pivot bilanciu 11 bodov a 13 doskokov za stretnutie. Keďže v lete sa mu končí zmluva, očakávalo sa, že by sa mohol vykúpiť a ešte pred uzávierkou prestupov 7. februára opustiť káder družstva Knicks, ktoré už nemá reálnu šancu bojovať o play-off. Dvadsaťšesťročný krídelník Tim Hardaway bol v tomto ročníku streleckým lídrom New Yorku s 19 bodmi na zápas.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj