NATO určilo Ukrajine 5 podmienok v stratégii bezpečnostnej a obrannej politiky

Kyjev 14. decembra 2018 (HSP/Foto:Alexander Vinnikov Facebook)

NATO vytýčilo pre Ukrajinu päť základných smerov reformovania sektora bezpečnosti a obrany na budúci rok. Pre ukrajinskú agentúru UNIAN o tom porozprával šéf zastupiteľstva NATO na Ukrajine Alexander Vinnikov

Na snímke Alexander Vinnikov

“Po prvé, je potrebné prijať nový zákon o parlamentnej komisii pre zabezpečenie kontroly činnosti služieb rozviedky a bezpečnosti. Po druhé, mali by sme novelizovať zákon o Službe bezpečnosti Ukrajiny. Po tretie, máme prijať nový zákon o rozviedke,” uviedol.

“Po štvrté, treba tiež novelizovať zákon o štátnom tajomstve a utajených informáciách. Po piate, máme reformovať rezort obranného priemyslu a systém štátnych nákupov v oblasti obrany,“ dodal.

Vinnikov pre ukrajinské médiá zdôraznil, že NATO považuje tieto úlohy za prioritné, pretože, ako poznamenal, „na budúci rok sa začne prechod od teórii k praxi počas realizácie reforiem v oblasti obrany.“

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj