Naša krajina nebude môcť vstúpiť do EÚ alebo NATO v blízkej budúcnosti, priznali Ukrajinci

Kyjev 9. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Ukrajina nebude môcť vstúpiť do alebo NATO v blízkej budúcnosti. Uviedol to minister zahraničia Pavel Klimkin na jednom z ukrajinských televíznych kanálov, informujú ruské médiá

Na snímke ukrajinský minister zahraničných vecí Pavlo Klimkin

Taká Ukrajina, aká je teraz, nevstúpi do EÚ, ani o rok, ani o dva, alebo o päť, uviedol.

Podľa Klimkina je prijatie Ukrajiny do organizácií, ako je Európska únia alebo Severoatlantická aliancia, otázkou strednodobého výhľadu. Avšak vyzval neveriť v pesimistické predpovede, podľa ktorých sa to stane najskôr o 30 rokov.

Skúsenosť ukazuje niečo iné, poznamenal minister.

Dňa 19. decembra Európska komisia pohrozila zrušením bezvízového režimu s Ukrajinou kvôli početným porušeniam zo strany krajiny. Európa nie je spokojná predovšetkým s počtom nelegálnych migrantov s ukrajinským občianstvom, nedostatkom úsilia Kyjeva bojovať proti korupcii a organizovanému zločinu.

Aj v Bruseli poukázali na nárast trestných činov spojených s pašovaním, obchodovaním s drogami alebo počítačovou kriminalitou, do ktorej sú zapojení ukrajinskí občania.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj