Bratislava 10. decembra 2018 (HSP/Foto:Facebook)

Za protinárodné divadlo zo strany Smer-SD a premiéra Petra Pellegriniho považuje zotrvanie Miroslava Lajčáka na poste ministra zahraničných vecí mimoparlamentná strana Národná koalícia. Slovensko podľa strany opäť dosiahlo svetové prvenstvo, keď vo funkcii zostane minister aj napriek tomu, že mu parlament de facto vyslovil nedôveru za jeho protinárodnú činnosť a sám v zhode s vlastným svedomím podal kvôli tomu demisiu do rúk prezidenta

Peter Sokol, prvý podpredseda Národnej koalície

„Opäť sa ukázala moc európskych globalistov, ktorí urobili všetko pre to, aby zo slovenskej vlády neodišiel ich trójsky kôň. Pravdou však je, že naša krajina potrebuje v aktuálnej komplikovanej situácii vo svete nového šéfa diplomacie, ktorý nebude škodiť záujmom našej krajiny a nebude presadzovať riadenú ani nelegálnu migráciu,“ upozorňuje prvý podpredseda strany Peter Sokol.

Národná koalícia je presvedčená, že Slovensko sa v zahraničnej politike musí spoliehať na rozlišovanie šedej medzi čiernou a bielou. Korektnými vzťahmi na západe, ale aj na východe. „Nemali by sme sa nechať obmedzovať cudzou propagandou a musíme si nájsť vlastnú cestu v sieti medzinárodných vzťahov, ktorá bude prospešná celej krajine a nie len niektorým papalášom, ktorí sú odtrhnutí od reality, ako napríklad pán Lajčák,“ zdôrazňuje Peter Sokol. Podľa neho v zahraničnej politike by sme mali v prvom rade myslieť na seba a tvoriť v nej slovenskú pozíciu, akceptovanú medzinárodne.

„Byť väčší liberáli ako tí americkí, či byť väčší komunisti ako tí čínski, nemá v našom prípade zmysel. Sme malá krajina v strede Európy a spoliehať sa na medzinárodné právo je veľmi naivné. Globálny pakt o migrácii nie je len o tom, že ako budeme pristupovať k migrácii, ale aj o tom, že za ňu prevezmeme kolektívnu zodpovednosť. Prečo kolektívnu? Pretože najväčší ľudský exodus od čias 2. svetovej vojny spôsobili liberálne vlády západných veľmocí na čele s USA, Veľkou Britániou, Nemeckom a Francúzskom. Spôsobili ho rozvratom Blízkeho východu a Severnej Afriky a dnes hľadajú spoločného menovateľa, ktorý by zmiernil dôsledky ich konania. Slovensko by sa v tejto veci malo správať tak, aby na seba nepreberalo škodu za vinu iných, len pre to, že náš šéf diplomacie zabudol, že nie je Nemec, Brit, Francúz, Američan, ale že je Slovák a pre Slovensko by mal aj pracovať,“ dodáva Peter Sokol.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.