Bratislava 27. januára 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Národná koalícia privítala rozhodnutie predsedníctva SNS, že národniari do nadchádzajúcich prezidentských volieb nepostavia vlastného kandidáta, a to ani predsedu strany Andreja Danka

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Štefan Harabin

„Postoj SNS vnímame ako zodpovedné rozhodnutie strany, ktorá si uvedomuje svoje postavenie na politickej scéne a svoju zodpovednosť vo vzťahu k slovenskej štátnosti. Toto rozhodnutie určite môže prispieť k tomu, aby sa všetky relevantné národné a kresťanské sily pri prezidentskej voľbe zjednotili na jednom kandidátovi a zabezpečili tak presvedčivé víťazstvo sudcu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina už v prvom kole,“ konštatuje Peter Sokol, bývalý vysokopostavený funkcionár SNS a súčasný prvý podpredseda Národnej koalície.

Strana sa obracia na Andreja Danka ako na predsedu najstaršej politickej strany na Slovensku, aby verejne vyzval svojich členov a sympatizantov, aby v prezidentských voľbách podporili kandidáta národného bloku Štefana Harabina.

„Veríme, že Dankovi sa splní očakávanie, aby sa prezidentom nestal slniečkarský kandidát. Preto očakávame, že SNS v žiadnom prípade nepodporí ani bruselského slniečkarského kandidáta strany Smer-SD Maroša Ševčoviča,“ dodáva Peter Sokol.

Národná koalícia od začiatku podporuje občianskeho prezidentského kandidáta Štefana Harabina. Zároveň odmieta falošné politické hry, špekulácie a zákulisné ťahy oligarchov, lebo si uvedomuje, že naša vlasť potrebuje nevyhnutne zmenu nielen na čele štátu, ale aj zmenu v politike krajiny, ktorá má byť v záujme ľudí a nie pre vybraný okruh politikov a ich podnikateľských kamarátov.

„Preto vyzývame aj ďalších národných kandidátov vrátane Mariana Kotlebu, predsedu Ľudová strana Naše Slovensko, k zodpovednosti a aby v záujme našej krajiny potlačili vlastné ego, vzdali sa kandidatúry a verejne podporili Harabina, lebo jedine on je relevantným a reálnym konkurentom pre slniečkarských kandidátov, ktorí podporujú nelegálnu migráciu, sú za prijatie gender ideológie, nemajú nič proti zničeniu pôvodnej európskej kresťanskej tradície, ako aj národných štátov v rámci Európskej únie a sú za vytvorenie európskeho superštátu na úkor obyvateľov Európy,“ dodáva Peter Tomeček, podpredseda Národnej koalície.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj