Bratislava 26. marec 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Novozámocký výrobca konzervovaných potravín, detských výživ a potravinových doplnkov – spoločnosť Novofruct SK, zaznamenáva v posledných týždňoch výrazný dopyt po trvanlivých potravinách. Oproti februáru tu stúpla produkcia tovarov o 20 %. Najväčší záujem je o mäsové výrobky, sterilizované ovocie a zeleninu a detské výživy. Agentúru SITA o tom vo štvrtok informoval riaditeľ spoločnosti Novofruct SK Norbert Hogenbuch

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Vo výrobe a distribúcii preto prijal Novofruct SK potrebné opatrenia a dočasne určené pracoviská fungovali v dvanásťhodinových pracovných zmenách. Táto situácia si čiastočne pre OČR vyžiadala aj zamestnanie nových brigádnikov a prijatie ďalších nevyhnutných zásahov do plynulosti výroby a distribúcie.

„S príchodom veľkonočných sviatkov predpokladáme ešte vyšší dopyt po našich produktoch. Sme však dostatočne zásobení a sme pripravení tento zákaznícky dopyt uspokojiť,“ povedal riaditeľ Novofructu SK Norbert Hogenbuch. „Aktuálne nie je výroba v Novofructe nijako obmedzená, keďže žiaden náš zamestnanec nie je v karanténe ani nikto nebol pozitívne testovaný na COVID-19,“ dodal Hogenbuch.

NOVOFRUCT SK, s.r.o. Nové Zámky je tradičná konzerváreň, ktorá je spracovateľom čerstvého ovocia, zeleniny a mäsa. Finálnymi produktmi sú dojčenská výživa (ovocná a zeleninová), dojčenské pokrmy a nápoje, ovocné a zeleninové konzervy, rajčinový pretlak, mäsové nátierky a hotové jedlá. Tradícia konzervárenskej výroby v Nových Zámkoch siaha do roku 1975.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj