Bratislava 19. septembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)

Denník N zverejnil ďalšie časti údajnej komunikácie Mariana Kočnera a Norberta Bödöra cez Threemu. Táto komunikácia má podľa Denníka N dokazovať, že bol Bödör v kontakte s Robertom Ficom aj Robertom Kaliňákom. Z komunikácie má tiež vyplývať, že Kočner čakal aj na stretnutie s Denisou Sakovou, tá ale kontakty s Bödörom poprela

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda Smer-SD Robert Fico

Podľa komunikácie sa mali koncom roka 2017, teda pred vraždou novinára, Kočner s Bödör zhovárať o generálnom prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi. Kočner bol totiž s Čižnárom nespokojný preto, lebo sa bál, že ho dá zavrieť.

„Zapadlo to do toho, že na Generálnej prokuratúre niekoho majú. Tak asi nakoniec to bude Jarík. J…m na to. Treba sa odsťahovať. Lebo ak je to tak a začínam tomu veriť, tak nás všetkých šéf dovedie do záhuby,“ napísal Kočner.

„Hm súhlasím. Pripúšťam,“ mal odpovedať Bödör.

Za najväčšie “šéfove” chyby Kočner podľa komunikácie považoval odstavenie Dobroslava Trnku z prokuratúry aj Štefana Harabina. Zanalyzoval ich v dlhšej správe. Takú istú správu mal poslať aj Alene Zsuzsovej, lenže namiesto šéfove chyby mal napísať “Ficove chyby”.

S Bödörom o tom Kočner rozprával aj začiatkom decembra 2017. „Najdôležitejšie je mať GP. A na to musíš šéfa presvedčiť ty! Je šéf uzrozumený s tým, že nového treba zvoliť ešte pred koncom tejto vlády? Verím, že v tomto sme zajedno.”

Podobná téma mala byť predmetom diskusie aj v roku 2018, keď Kočner napísal Bödörovi: „Mi to tak pripadá, že len my dvaja sme so šéfom.” Na čo Bödör odpovedal: „Tak je nás ešte trocha viac, ale teda veľká skupinka sme už neni.”

Kočner pokračoval: „Všetci majú pocit, že loď sa potápa, a preto si už robia pozície na druhej strane. My dvaja som myslel aj Tvojich ľudí. Kamoša a podobne.”

Zo zverejnenej komunikácie má tiež vyplývať, že Kočner čakal aj na stretnutie s ministerkou vnútra Denisou Sakovou.  ”Podľa mňa tam bude Jožo tlačiť Denisu a Kali ešte stále toho Joža berie,” napísal Bödör Kočnerovi na čo mu mal on odpovedať, že je ministerka “slabá ako čaj”.

Potom mu mal Bödör odpísať: „To bude Jožovi jedno, on chce len prachy a všetky zákazky tam bude robiť Miškovský.”

Z ďalšej komunikácie má vyplývať, že je možné, že sa Bödör s Denisou Sakovou stretával, aj napriek tomu, že s ňou na poste ministerky vnútra spolu s Kočnerom neboli spokojní.

Televízia JoJ včera priniesla vyjadrenie ministerky Sakovej, ktorá poprela, že by bola v kontakte Bödörom. “Nebudem sa vyjadrovať ku komunikácii týchto dvoch pánov. Od môjho menovania na post ministerky vnútra som vo svojich rozhodnutiach autonómna. Orientujem celú moju energiu na výsledky mojej práce. Nestretávam sa s pánom Bödörom, nestretávam sa s pánom Brhelom,” povedala ministerka Saková.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj