NAJ považuje plán francúzskeho prezidenta Macrona za fantáziu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 16. marca 2019 (HSP/Foto:NAJ)

Macron navrhol vytvoriť  spoločný azylový úrad, spoločnú hraničnú políciu, európsku bezpečnostnú radu a zvýšiť výdavky do armády.  Odmietame spoločný azylový úrad  – ide z nášho pohľadu  o zlý návrh, pretože  odmietame akékoľvek snahy o budúce imigračné prerozdeľovacie toky smerom na Slovensko

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Odmietame snahy o ďalšiu federalizáciu EÚ. NAJ bude v Bruseli  požadovať  vyššie dotácie pre poľnohospodárov. EÚ má slúžiť Slovensku, preto sme tam vstupovali.

Ani spoločná európska min. mzda, ktorú navrhol Macron, nie je šťastné riešenie. Chceme ísť  nahor platmi na Slovensku, ale nie plošne, ale „rakúskym modelom“, čiže stanoviť  min. hodinové sadzby podľa odvetvia, pričom hodinové sadzby budú dojednané kolektívnymi zmluvami.

Min. európska penzia bude tiež téma pre NAJ,  ktorú budeme v Bruseli raziť. Chceme viac dotácii do dopravnej  infraštruktúry, ktorá sa buduje nedostatočným tempom. Podpora školstva a kultúry sa musí výrazne zvýšiť. Líder NAJ do EP Branislav Grimm ako bývalý primátor a v súčasnosti učiteľ pozná riešenia v školstve a kultúre. Ľubo Moravčík sa chce v Bruseli venovať sociálnej sfére a podporovať šport aj zo strany EÚ. 

Viktor Béreš, predseda strany NAJ


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj