Bratislava 19. februára 2020 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Jaroslav Naď, analytik a tieňový minister obrany OĽaNO, uverejnil na sociálnej sieti video z diskusie v Prahe, počas ktorej uviedol, že by pri vytvorení povolebnej koalície, tvorenej pravdepodobne zo strán súčasnej opozície, zvládli prekonať rozdiely, ktoré medzi sebou majú. Diskusie sa okrem Naďa zúčastnil aj Juraj Šeliga (Za ľudí), Zora Jaurová (PS/Spolu) a Roman Foltin (SaS)

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke bezpečnostný expert a člen OĽaNO Jaroslav Naď

Naď na otázku, či by vydržala vláda zložená zo súčasných opozičných strán a či by táto vláda vedela fungovať aj napriek rozdielom, ktoré medzi sebou majú, odpovedal slovami, že akokoľvek sa to môžu rozdielnosti, ktoré medzi sebou majú, javiť, nie sú ani zďaleka také veľké, ako mali medzi sebou koaličné strany v tomto volebnom období.

„Čo už môže byť viac rozdielne ako Most-Híd a SNS? Naozaj, akékoľvek naše rozdielnosti, ktoré máme, zďaleka nie sú tak rozdielne ako je SNS a Most-Híd.“ Podľa Naďa tieto strany spájal zjavne iba biznis a záujem oligarchov.

„Naozaj bavíme o programových veciach. A bodaj by sme sa bavili o programových veciach a bodaj by tie debaty boli oveľa ťažšie, lebo dnes je debata veľmi férová, je fajn. Samozrejme, že o obsahových veciach budeme diskutovať, budeme si ukazovať lakte a neviem čo, ale ja si myslím, že absolútne v pohode – dobrá debata,“ pokračoval.

Koalícia, ktorá by po voľbách vznikla, nebude podľa jeho slov ani zďaleka taká „heterogénna“ ako je tá, ktorá v súčastnosti vládne.

Podľa Naďa sú totiž len v samotnej strane Smes-SD tri alebo štyri prúdy, ktoré sú od seba vzdialené – konzervatívci, liberáli, oligarchistický nominanti a neomarxisti.

„To je úplne jasné, že to v pohode dáme, len netreba zbytočne strašiť ľudí,“ dodal na záver.

Tatiana Stará

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj