Peking 13. septembra 2019 (HSP/parstoday.com/Foto: Pars Today)  

Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Iránu divízny generál Iránu Mohammad Bakeri, ktorý prišiel do Pekingu na oficiálnu návštevu, na tlačovej konferencii podotkol, že spolupráca Číny a Iránu vo vojenských otázkach má dávnu históriu a v ostatných rokoch sa úspešne rozvíja, ako aj spolupráca v politickej a hospodárskej oblasti. Čínu označil za jeden z najvýznamnejších štátov na svete a podčiarkol, že spolupráca s Čínou má pre Irán obrovský význam

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Mohammad Bakeri

Vyhlásil, že iránsko-čínske vzťahy nadobudli strategický rozmer v roku 2016, následne boli vypracované plány intenzívneho rozvoja spolupráce. Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Iránu divízny generál Iránu Mohammad Bakeri prezradil ciele svojej návštevy Číny, uviedol, že bude rokovať s čínskymi úradmi a preberie s nimi strategické a vojensko-technické otázky. Budú diskutovať aj o súčasnej situácii vo Východnej, Západnej a Južnej Ázii a o posledných udalostiach vo svete.

Ako uviedla iránska informačná agentúra Pars Today, Mohammad Bakeri informoval, že s čínskymi kolegami bude debatovať o činnosti spoločných technických, priemyselných a vojenských komisií a celkovo o rozvoji spolupráce medzi Iránom a Čínou. Počas jeho návštevy sa uskutoční aj zasadnutie spoločnej vojenskej komisie dvoch štátov.

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj