Náčelníci generálnych štábov Ruska a USA sa stretnú na rokovaniach vo Viedni

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Viedeň 4. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)

Náčelníci generálnych štábov ozbrojených síl Ruska a Spojených štátov sa stretnú v pondelok na rokovaniach vo Viedni. Informuje o tom rakúska spravodajská stanica ORF. Valerij Gerasimov a Joseph Dunford budú podľa jej údajov diskutovať predovšetkým o situácii v Sýrii

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Hlavným cieľom bude skoordinovať ďalší postup tak, aby sa vojenské operácie Ruska a medzinárodnej koalície “nedostali navzájom do konfliktu”. Rusko bojuje po boku sýrskych vládnych síl, zatiaľ čo medzinárodná koalícia podporuje opozičných povstalcov.

Témou rokovaní v rakúskej metropole bude aj súčasný stav vojenských vzťahov medzi oboma krajinami. USA začiatkom februára jednostranne vypovedali rusko-americkú Zmluvu o jadrových zbraniach stredného doletu (INF). Pokiaľ sa strany nedohodnú inak, odstúpenie od zmluvy nadobudne platnosť po šiestich mesiacoch od oznámenia, teda 2. augusta tohto roku.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj