Banská Bystrica 3. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)

Šesť nových šatní pod severnou tribúnou na zimnom štadióne v Banskej Bystrici dokončili a skolaudovali v posledných dňoch a postupne ich odovzdajú mladým hokejistom. Celková investícia do stavebných úprav a nábytkového vybavenia je približne 321 500 eur bez dane z pridanej hodnoty. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa primátora Dominika Mojžišová, mestská spoločnosť MBB, a. s. financie získala vďaka dotácii schválenej vládou v roku 2018

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko

Dispozične boli šatne na štadióne prispôsobené podľa požiadaviek trénerov, sú vo farbách klubu HC´05 a slúžiť majú hokejovej mládeži. Súčasťou šatní sú aj kancelárie trénerov, kompletné sociálne zariadenia, vzduchotechnika a nábytkové vybavenie na mieru.

„Teší ma každá pozitívna zmena, ktorá sa týka zlepšenia podmienok pre športovcov v našom meste. V súčasnosti sa pripravujeme na podujatie, aké Banská Bystrica ešte nezažila. V rámci Európskeho olympijského festivalu mládeže k nám prídu mladí športovci z rôznych krajín spolu so svojimi trénermi a najbližšími. Stále sme mesto športu a som si istý, že aj vďaka takýmto krokom sa posúvame stále dopredu. Je potrebné vytvárať prostredie pre veľké podujatia, ale netreba zabúdať na športovcov, ktorí tu denne trénujú a reprezentujú mesto pod Urpínom doma i v zahraničí,“ uviedol primátor mesta Ján Nosko.

„Ďakujeme realizátorom za ústretovosť pri zapracovaní všetkých pripomienok klubu a za kvalitne odvedenú prácu. Veríme, že zlepšením prostredia na prípravu vytvoríme podmienky pre ďalší úspešný rozvoj banskobystrického mládežníckeho hokeja,“ dodal riaditeľ MBB Dušan Argaláš.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj