Na východe Kanady museli pre záplavy evakuovať už viac ako 1500 osôb

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Ottawa 22. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Jacques Boissinot/The Canadian Press)

Pre povodne, ktoré cez víkend zasiahli východnú Kanadu, muselo byť evakuovaných už viac ako 1500 osôb. S odvolaním sa na nedeľňajšie informácie miestnych úradov o tom píše agentúra AFP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke hasiči evakuujú ľudí počas záplav

Záplavy, ktoré spôsobila kombinácia silných dažďov a topiaceho sa snehu, zasiahli najskôr provinciu Ontário a následne aj juh provincie Quebec a provinciu New Brunswick.

Úrady sa spočiatku obávali, že by sa mohli zopakovať katastrofické povodne z roku 2017 – ktoré boli v Kanade najhoršie za posledné polstoročie – avšak podľa AFP boli v nedeľu ich predpoklady už optimistickejšie.

“Očakávame silné záplavy, avšak vo všeobecnosti by nemali dosiahnuť intenzitu z roku 2017,” uviedol v tejto súvislosti hovorca kanadskej civilnej obrany, pričom zdôraznil, že “Hlavným rozdielom oproti roku 2017 je miera pripravenosti miestnych samospráv a občanov”.

Povodne si v sobotu vyžiadali aj prvú obeť na živote po tom, ako si vodič v provincii Ontário nevšimol, že voda strhla most a následne sa aj so svojím vozidlom zrútil do rieky.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj