Košice 9. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Palkovič)

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay s generálnym manažérom Miroslavom Šatanom zaradili v predvečer štartu domácich majstrovstiev sveta na súpisku tímu dvoch brankárov a 20 korčuliarov. V kádri zatiaľ nefigurujú chorý Libor Hudáček a spolu s ním brankár Denis Godla a útočník David Bondra

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke hlavný tréner Craig Ramsay

Realizačný tím sa zatiaľ rozhodol nezaradiť Hudáčka na oficiálnu súpisku, keďže dvadsaťosemročný útočník nenastúpi pre ochorenie na piatkový zápas košickej A-skupiny s USA (20.15 h) a jeho štart je otázny aj v sobotňajšom stretnutí Slovenska s Fínskom. Druhý maród, ktorý mal počas štvrtkového tréningu tiež voľnejší režim, Mário Lunter na súpiske figuruje. V kádri je všetkých osem nominovaných obrancov a dvanásť útočníkov.

Do štvrtka večera mali všetci účastníci MS povinnosť nahlásiť predbežnú súpisku s minimálnym počtom dvoch brankárov a 15 korčuliarov. Ďalšie mená – až do maximálneho počtu troch brankárov a 22 korčuliarov – môžu výpravy zapísať v ľubovoľnom čase. Aby však mohli hráči zasiahnuť do stretnutia, musia byť na súpiske najmenej dve hodiny pred úvodným buly.

Úvodná súpiska SR na MS (k 9. máju):

brankári: Marek Čiliak (Kometa Brno, ČR), Patrik Rybár (Grand Rapids Griffins, USA/AHL)

obrancovia: Michal Čajkovský (Dinamo Moskva, Rus./KHL), Erik Černák (Tampa Bay Lightning/NHL), Marek Ďaloga (Mora IK, Švéd.) Martin Fehérváry (HV 71 Jönköping, Švéd.), Christián Jaroš (Ottawa Senators, NHL), Patrik Koch (HC Košice), Martin Marinčin (Toronto Maple Leafs/NHL), Andrej Sekera (Edmonton Oilers/NHL)

útočníci: Dávid Buc, Adam Liška, Matúš Sukeľ (všetci Slovan Bratislava/KHL), Róbert Lantoši (HK Nitra), Marko Daňo (Colorado Avalanche/NHL, Manitoba Moose, Kan./AHL), Michal Krištof (Kärpät Oulu, Fín.), Mário Lunter (Slovan Bratislava/KHL, HC ’05 Banská Bystrica), Ladislav Nagy (HC Košice), Marián Studenič (Binghamton Devils, USA/AHL), Richard Pánik (Arizona Coyotes/NHL), Tomáš Tatar (Montreal Canadiens/NHL), Tomáš Zigo (HC ’05 Banská Bystrica)


Zdroj