Kyjev 27. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ukrainian Presidential Press Office)

Výrobca ponožiek v Žytomyrskej oblasti na severozápade Ukrajiny dal do predaja ponožky jasnozelenej farby, na ktorých sú vybrané citáty prezidenta Volodymyra Zelenského. V ponuke sú ponožky s nápisom „Vypadni odtiaľto, ty darebák!“ a „Čo ma zle počuješ?“, informoval spravodajský portál Žytomyr Online

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Volodymyr Zelensky

Týmito replikami sa Zelenskyj preslávil v prvých týždňoch v úrade prezidenta. Zazneli na porade s predstaviteľmi Kyjevskej oblasti a mesta Boryspiľ, z ktorej Zelenskyj vykázal tajomníka mestskej rady Jaroslava Godunka. Godunok sa najprv vzpieral, ale potom sa príkazu Zelenského podvolil.

Neskôr sa ukázalo, že Zelenskyj takto expresívne reagoval po tom, čo dostal do mobilu správu, že Godunok, zastupujúci v mestskej rade stranu Vlasť, bol v minulosti odsúdený za lúpež a ublíženie na zdraví.

Nápisy na ponožkách sú presnými citátmi Zelenského slov. Výrobca, ktorým je miestny podnikateľ, sa rozhodol nemeniť zmes ruštiny a ukrajinčiny, ktorú vtedy Zelenskyj v rozčúlení použil.

Vyrobených bolo zatiaľ na skúšku len 50 párov jasnozelených ponožiek. Výrobca je však ochotný dať upliesť a dodať aj ďalšie – v závislosti od záujmu kupujúcich. Zatiaľ idú na odbyt veľmi dobre, napísala agentúra UNIAN.

Agentúra Interfax pripomenula, že ponožky ukrajinskej výroby so symbolmi ukrajinských miest rozšírili vlani zbierku kanadského premiéra Justina Trudeaua, ktorý sa preslávil ako popularizátor ponožiek s rôznymi motívmi vrátane politických. Trudeaua tými ukrajinskými obdaroval vtedajší premiér Volodymyr Hrojsman.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj