New York 26. júna 2019 (HSP/Foto: Screenshot New York Magazine)

Takmer dvadsať žien v poslednom čase obvinilo amerického prezidenta z obťažovania. Najnovšie známa novinárka a komentátorka, 75-ročná Elisabeth Jean Carrollová uviedla, že ju Donald Trump pred 23 rokmi znásilnil

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Carollová v oblečení, aké mala na sebe, keď ju mal znásilniť Donald Trump

Jej spomienky zverejnil americký časopis New York Magazine ako aj New York Times. Elisabeth Jean Carrollová tvrdí, že pred 23 rokmi sa stretla s Donaldom Trumpom v luxusnom supermarkete Bergdorf Goodman a súčasný americký prezident ju údajne znásilnil v skúšobnej kabínke. Článok v  New York Magazine je úryvkom z jej životopisnej knihy „Načo potrebujeme mužov“, v ktorej Elisabeth Jean Carrollová uvádza, že bola obeťou sexuálneho násilia zo strany aj ďalších mužov.

Podľa amerických médií, je to už minimálne šestnásta žena, ktorá porozprávala o tom, že ju Donald Trump sexuálne obťažoval, ale je to prvá žena, ktorá súčasného amerického prezidenta obvinila zo znásilnenia.

Trump v reakcii na obvinenia povedal, že Carrollová klame a že ju nepozná. „Poviem to s veľkou úctou,“ povedal v rozhovore pre The Hill. „Nie. Po prvé, ona nie je môj typ. A po druhé, nikdy sa to nestalo. Nikdy sa to nestalo, O.K.?“

V rozhovore pre Hill ďalej povedal, že si Carrollová tento príbeh vymyslela. „Úplne klame. O tejto žene nič neviem. Neviem o nej nič. Je hrozné, že ľudia môžu robiť takéto vyhlásenia,“ povedal Trump.

Samotná Carrollová neskôr svoje tvrdenia zmiernila a nepoužila už slovo znásilnenie. “Ale on mi rýchlo stiahol nohavičky, som si na 100% istá, že som to nechcela”, uviedla.

Americký prezident Donald Trump už v minulosti odmietol iné obvinenia zo sexuálnych útokov a tvrdil, že ženy ktoré ho obvinili, neboli dostatočne atraktívne na to, aby ich obťažoval.

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj