Bratislava 15. júla 2019 (HSP/Foto:TASR- Zuzana Svitanová)

Hraniční policajti na východe Slovenska často nachádzajú v lesoch na takzvanej zelenej čiare kostry. Nik nevie ani odhadnúť, koľko ľudských pozostatkov sa tam nachádza. Situácia sa ale oproti posledným rokom výrazne zlepšila. Informácie priniesol spravodajský portál televízie JOJ, noviny.sk

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Na slovensko- ukrajinskej hranici zvyknú v jarných mesiacoch, keď zíde sneh, objaviť pozostatky ľudských tiel. Pre televíziu JOJ to potvrdil Róbert Gucký, prvý zástupca riaditeľa ÚHCP PPZ SR s tým, že v niektorých prípadoch sa potvrdilo, že išlo priamo o migrantov.

Našli sa však aj také prípady, kde kvôli tomu, že išlo o staršie pozostatky nebolo možné jasne určiť, či ide o utečenca alebo prevádzača.

Všetky nájdené kostrové pozostatky sú vždy podrobené expertíznemu skúmaniu a polícia v týchto prípadoch začína trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. “Aj takéto nepríjemné veci sme museli riešiť, potom v spolupráci s obcami sme museli tieto osoby pochovať na cintorínoch na náklady obce,” povedal Gucký. Pozostatky takýchto obetí sú pochované na cintoríne v obci Stakčín.

Situácia sa však zlepšuje a za posledné dva roky nenašli žiadne nové kostrové pozostatky.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj