Petrohrad  8. júna 2019 (HSP/Foto:Facebook)

V ruskom Petrohrade, v priestoroch Kongresového a výstavného centra „Expofórum“ už tretí deň prebieha Petrohradské medzinárodné ekonomické fórum /SPIEF/. Je to platforma, ktorá poskytuje možnosť na stretnutie predstaviteľov svetovej politickej a podnikateľskej elity, vládnych činiteľov, expertnej a mediálnej komunity za účelom posúdenia a získania spoločných efektívnych riešení najnaliehavejších otázok ruskej a globálnej ekonomiky, a tiež formovania pozitívneho programu činnosti

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Hlavnou témou tohtoročného Fóra je „Formujúc program trvalo udržateľného rozvoja“. Prišli sem odborníci a podnikatelia z celého sveta. Dokonca aj podnikateľské kruhy USA sú na Petrohradskom ekonomickom fóre významne zastúpené, a to aj na úrovni vedenia viacerých  spoločností.

„Sú prítomné aj prvé osoby, aj ich zástupcovia a tiež vedúci predstavitelia európskych pobočiek. Hoci americké úrady strkali palice pod kolesá, podnikatelia prišli do Petrohradu.  Celá tá stabilná časť amerického podnikateľského establishmentu, ktorá podniká v Rusku a je úspešná, a je zameraná na ďalekosiahle perspektívy, nepochybne je tu prítomná“, uviedol zástupca ruského ministra zahraničia Alexander Pankin.

Diplomat tiež uviedol, že SPIEF umožnilo reprezentatívnej delegácii z Číny diskutovať o projektoch s mnohými krajinami, nielen s Ruskom. „Číňania prejavujú záujem o zosilnenie svojej prítomnosti, vrátane investičnej, v krajinách Európskej únie, Strednej Ázii, iných ázijských krajinách. A priestor SPIEF to nie je len platforma pre interakciu Ruska so zahraničným biznisom. Možno povedať, že sa svojim významom približuje k fóru v Davose, aj tu sa činorodo využívajú kontakty všetkých so všetkými“, zdôraznil diplomat.

Šéf MZV RF Sergej Lavrov sa vo štvrtok v rámci Petrohradského medzinárodného ekonomického fóra (SPIEF) stretol s predsedom prezídia Bosny a Hercegoviny (BiH) Miloradom Dodikom. „Sme s vami solidárni a podnikáme všetky náležité opatrenia na zabránenie diskriminácie Srbskej republiky v rámci bosnianskych problémov. Je dôležité spoznať vaše hodnotenie situácie,“ podotkol ruský minister.

Šiesteho júna sa na okraji XXIII. Medzinárodného ekonomického fóra v Petrohrade uskutočnilo krátke stretnutie ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrova a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka, ktorý sprevádza predsedu vlády SR Petra Pellegriniho počas návštevy Ruska 4. – 7. júna. V rozhovore ministri sa zamerali hlavne na otázky OBSE v období pred neformálnym stretnutím ministrov zahraničných vecí Organizácie, ktorá sa bude konať na Slovensku už fakticky o mesiac – 9. júla. Tohtoročné Petrohradské medzinárodné ekonomické fórum /SPIEF/ „Formujúc program trvalo udržateľného rozvoja“ dnes ukončí svoju prácu.

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj