Na Kanárskych ostrovoch objavili pláž, na ktorej je miesto piesku popcorn

Corralejo 11. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot Youtube)

Užívatelia sociálnych sietí zrejme objavili najneobvyklejších pláž. Nachádza sa na ostrove Fuerteventura na Kanárskych ostrovoch a ľudia sa tu môžu opaľovať priamo na popcorne

Záber z pláže

Pre ľudí, ktorí sa vždy pred dovolenku rozhodujú medzi piesočnatou a kamienkovou plážou, bola objavená nová alternatíva. Pláž na ostrove Fuerteventura je totiž posiata zvyškami koralového útesu, ktorý bol vystavený erózii a vyplavený na breh. Dnes majú tieto pozostatky koralov podobu popcornu a tvoria tak jedno z najkrajších pozadia pre fotografie na Instagram.

Pláž v meste Corralejo sa z diaľky od susedných pláží veľmi nelíši. Zblízka však budí dojem, že bola posypaná popcornom.

Ostrov Fuerteventura je súčasťou súostrovia Kanárske ostrovy, ktoré sa nachádza v Atlantickom oceáne. O existencii tejto pukancovej pláže sa, samozrejme, vedelo dávno. Teraz si ju ale obľúbili aj používatelia Instagramu, a tak pláž zažíva novú vlnu popularity.

Na ostrov sa môžete vydať pokojne už dnes, keďže plážová sezóna tu trvá po celý rok. V decembri a januári je tu asi 25°C a teplota vody dosahuje 20°C.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj