Kingston 20. septembra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot Youtube)

Počas futbalového zápasu medzi jamajskými študentskými tímami Jamaica College a Volmer Boys School blesk zasiahol štyroch futbalistov. V 82. minúte futbalového zápasu po nečakanom záblesku padli dvaja hráči. Ako sa ukázalo, trávnik zasiahol blesk

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Záber z videa

Podľa portálu Jamajka Observer blesk zasiahol oblasť futbalového štadióna takmer na konci zápasu. Zverejnili amatérske video, ktoré ukazuje, ako po záblesku padnú na trávu dvaja hráči tímu Jamaica College.

Po niekoľkých sekundách vyšlo najavo, že v zápase nemôžu pokračovať štyria hráči dvaja z každého tímu. Rozhodca Carl Tyrell prerušil stretnutie.

Dvoch hráčov previezli do nemocnice. Podľa informácií miestnych médií si jeden z hospitalizovaných pacientov sťažoval na bolesť na hrudi. Elektrokardiografia odhalila, že mal poruchy srdcového rytmu. Lekári naďalej sledujú jeho stav.

Búrky sú extrémne bežné, preto nie je divu, že sa objavujú takmer týždenné správy o zásahu bleskov ľudí, vozidiel alebo rôznych konštrukcií.

Každý rok zomrie priamo na vplyv atmosférickej elektriny niekoľko stoviek ľudí. Aké je to percento z celkového počtu ľudí, ktorí sa stali terčom búrok, nie je známe, ale nebezpečenstvo neexistuje iba pri úrazoch elektrickým prúdom. Blesk môže spôsobiť požiare, výbuchy a poškodenia rôznych zariadení. Výsledkom týchto procesov je oveľa viac obetí.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj