Na Galapágach zakázali zábavnú pyrotechniku, ruší prírodu

Lima 29. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Bullit Marquez)

Ekvádorská vláda zakázala tento rok na Silvestra na súostroví Galapágy používať akúkoľvek zábavnú pyrotechniku, ktorá produkuje hluk. Dôvodom je, že bujaré oslavy príchodu Nového roku, ktoré sú typické pre všetky stredo- a juhoamerické krajiny, tu narúšajú pravidelný rytmus prírody a začínajú ohrozovať raritné populácie živočíchov, ktoré nemožno nájsť nikde inde na svete

Ilustračné foto

Okrem iných ide tučniaka galapágskeho, ktorý je jediným druhom tučniaka žijúcim na rovníku, leguána morského či korytnačku sloniu.

O zákaze informovala na Twitteri šéfka ekvádorskej vládnej agentúry pre Galapágy Lorena Tapia. “Je to darček pre Ekvádor a pre celý svet,” napísala.

Zákaz hlučnej pyrotechniky sa týka všetkých trinástich hlavných ostrovov aj sedemnástich ostrovčekov, ktoré patria k súostroviu. Silvestrovská pyrotechnika, ktorá nevydáva žiadny hluk, sa môže používať.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj