Bratislava 13. decembra 2018 (HSP/Foto:Facebook)

Do redakcie sme dostali kópiu trestného oznámenia, ktoré mal podať anonym začiatkom decembra v súvislosti so šírením zavádzajúcich informácii a poplašných správ niektorými médiami

Ilustračná snímka: Logo denníka Denník N

Anonym uvádza, že v článku Denníka N podpísanom novinárkou Monikou Tódovou zo dňa 3. augusta 2018 sú uvádzané skutočnosti svedčiace o vedomej účasti štátnych orgánov Slovenskej republiky na únose občana inej krajiny. “Už v nadpise článku je palcovými titulkami uvedené, že vtedajší minister vnútra Róbert Kaliňák pristavil lietadlo / vládny špeciál únoscom, ktorí uniesli vietnamského občania z územia Spolkovej republiky Nemecko cez Bratislavské letisko do Vietnamu.”

Pri čítaní tejto reportáže podľa anonymu nadobudne čitateľ dojem, že minister vnútra SR a pracovníci MV SR sú súčasťou zločineckej organizácie, páchajúcej závažné kriminálne činy. Tento dojem vytvára aj vyjadrenia niektorých politikov, pričom anonym menuje poslanca SaS Ľubomíra Galka.

“Som presvedčený, že článok v tzv. mienkotvornom denníku ako i vyjadrenia poslanca Galka vzbudili vážne znepokojenie u veľkej časti občanov Slovenskej republiky a pravdepodobne aj u našich susedov v zahraničí. Tvrdenia Denníka N sa prejavili i na našich námestiach pri zhromaždeniach občanov.”

V skutočnosti pri tom prípad únosu vietnamského občana a údajná účasť pracovníkov MV SR na ňom vyšetrovala inšpekcia ministra vnútra za dozoru prokurátora Generálnej prokuratúry SR. Tieto inštitúcie dospeli k záveru, že orgány MV SR nespolupracovali vedome s únoscami vietnamského občana. “Teda tvrdenia Denníka N ako i poslanca Galka niesu pravdivé.”

V trestnom oznámení sa píše, že z uvedených skutočností vyplýva odôvodnené podozrenie že prišlo ku spáchaniu trestného činu „šírenie poplašnej správy” podľa 5 361 odst. 1,2 Tr. zákona, ktorého sa dopustil doposiaľ nezistený páchateľ. “Preto som sa rozhodol podať trestné oznámenie. Trestné oznámenie


nepodávam z úmyslom útočiť na slobodu médií, ich úloha v demokratickej spoločnosti je nespochybniteľná, ich sloboda musí byť zachovaná. Avšak aj miera ich zodpovednosti je obrovská, ovplyvňujú tisíce čitateľov a nie vždy si túto zodpovednosť v honbe za senzáciami, prípadne v snahe ovplyvniť politickú situáciu aj uvedomujú a podľa toho informácie zverejňujú.”

“Trestné oznámenie podávam anonymne, pre obavu z možných útokov na moju rodinu. Na vedomie: Denník Pravda, Denník N, Hlavné správy.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Anonymné trestné oznámenie
  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Anonymné trestné oznámenie


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.