Bratislava 26. júla 2019 (HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)

Zvykli sme si u veľa našich politikov, že majú krátku pamäť a zo zásady nie sú objektívni. Pokúšajú sa prekrútiť históriu a aj nám  vymazať pamäť. Typický príklad je posledný príspevok Veroniky (kam vietor tam plášť) Remišovej na sociálnej stránke Facebook pod názvom “ČO UKAZUJE SÚD KOČNERA A RUSKA?” 

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Veronika Remišová

Poslankyňa Remišová na sociálnej sieti napísala:

“ČO UKAZUJE SÚD KOČNERA A RUSKA?


ROZSIAHLY KORUPČNÝ SYSTÉM, S KTORÝM NÁS ČAKÁ ŤAŽKÝ BOJ

Prebiehajúci súdny proces v kauze falšovania zmeniek televízie Markíza ukazuje vývoj našej spoločnosti a systémových zlyhaní politikov a inštitúcií štátu.

Na začiatku bolo divoké obdobie 90. tych rokov, kedy sa miešali staré štruktúry komunistickej ŠTB, mafiáni, tajná služba, špekulanti, politici a podnikatelia v systéme, kde sa štát a právo strácali v šedej zóne. Z tohto podhubia vyrástli ľudia, ktorí prežili, avšak spôsobom vnímania sveta a riešenia problémov ostali v dobe, kedy platil len jeden zákon – zákon silnejšieho.

Dnes naša spoločnosť čelí tomu, že vysporiadanie sa s ľuďmi Kočnerovho typu a snaha o nastolenie spravodlivosti prichádza až po dlhých rokoch. Ďalším závažným problémom je, že uplatňovanie spravodlivosti voči štruktúram a ľuďom s pozadím ŠTB, mečiarizmu a mafie je len na úplnom začiatku. Dnes dôstojníci komunistickej ŠTB, ktorí prenasledovali “nepriateľov režimu” či kresťanov, pôsobia na vysokých policajných funkciách alebo v justícií a na prokuratúre, kde vnášajú spôsoby ŠTB. Z tohto prostredia takisto pochádzajú najbohatší oligarchovia a spôsob, akým niektorí z nich rozmýšľajú a pracujú má oveľa bližšie ku klanovému prostrediu mafie, než k demokracii a právu.

Výzva na zabezpečenie skutočnej spravodlivosti a vyvodenie zodpovednosti za zločiny voči najsilnejším a najvyššie postaveným bude výzvou nielen pre políciu a prokuratúru, ako je to v prípade Kočnera, ale aj pre všetkých občanov.”

V poriadku, Kočner bol gauner a určite patrí za mreže. Len má celý tento príspevok jeden háčik a to je absolutne skreslovanie histórie. Už len to prepojenie slov Kočner -mečiarizmus – komunisti. Pod pojmom mečiarizmus každého napadne samozrejme Vladimír Mečiar. To ako Mečiar a komunisti urobili Kočnera?

Hovorí pani Remišovej pojem prvá kauza Technopol? Koho to bol syn, kto bol partnerom vtedy ešte relatívne malého gaunera Kočnera? Píšete o vysporiadani sa s ľuďmi typu Kočner. Ale kto udelil prvú milosť mladému Kočnerovi? Nebol to náhodou prezident Michal Kováč? Toto vám nikdy nevadilo? Nevadilo vám, že štát prišiel o milióny, a z dôvodu prezidentom Kovačom udelených milosti sa vec nikdy nevyšetrila? Veď takto vlastne získal Kočner svoj prvý väčší kapitál.

To bol jeho odraz z odrazového mostíka. Viete si zatvoriť oči a predstaviť si, že Kočner by nedostal milosť a išiel by sedieť do basy už vtedy? Je to snáď vina Mečiara alebo ŠTB komunistov, že sa tak nestalo?  Prečo nepíšete o tom? Alebo si na túto stránku Kočnerovho príbehu už nespomínate? Alebo nechcete spomenúť? Čo tak trošku objektivity, pani Remišová?

Andrea Lopatková

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj