Na bezpečnosť počas šampionátu budú dohliadať aj vojaci

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 10. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR- Roman Hanc)

Na bezpečnosť budú počas svetového šampionátu v ľadovom hokeji dohliadať profesionálni vojaci aj vojenskí policajti. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany Danka Capáková s tým, že rezort je pripravený v prípade potreby nasadiť viac ako sto ľudí

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke maskot MS IIHF 2019 v ľadovom hokeji, medveď Macejko

Vojenskí policajti a profesionálni vojaci budú v prípade potreby v zmiešaných bezpečnostných hliadkach pomáhať Policajnému zboru SR s udržiavaním bezpečnosti, verejného poriadku, pri ochrane života, zdravia a majetku ako aj v rámci boja proti terorizmu a organizovanému zločinu.

Podľa požiadavky Policajného zboru SR a uznesenia vlády SR bude 26 príslušníkov Ozbrojených síl SR spolu s príslušníkmi policajného zboru v zmiešaných bezpečnostných hliadkach plniť úlohy od 10. do 26. mája v Košiciach aj Bratislave. Príslušníci Vojenskej polície budú fungovať v dopravnej službe a so psami. Ozbrojené sily SR sú v rámci podujatia pripravené posilniť tieto hliadky o ďalších profesionálnych vojakov a taktiež nasadiť leteckú techniku Vrtuľníkového krídla Prešov ako aj ľahké terénne vozidlá v súvislosti s hliadkovaním a monitorovaním v uvedených oblastiach. Pripravené budú aj tímy z Práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany (RCHBO) a 5. pluku špeciálneho určenia.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji v Bratislave a Košiciach odštartujú dnes.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj