Mýty Druhej svetovej vojny. Katyň: represie sa odohrali v čase, keď bola oblasť okupovaná nacistami

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 28. apríla 2019 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)

Doslova pár hodín po tom, čo bola dňa 25. apríla 2019 v Bratislave predstavená kniha Prepisovači dejín, uskutočnila sa 26. apríla 2019 v ruskom meste Tver udalosť venovaná tomu istému problému – falzifikácii histórie Druhej svetovej vojny

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

V spoločenskej sále Tverskej oblasti sa 26. apríla 2019 uskutočnil okrúhly stôl na tému Mýty Druhej svetovej vojny. Medzi účastníkmi bol aj publicista Anatolij Vasserman. Okrem iného sa účastníci zaoberali propagandistickou kampaňou  spustenou na jar 1943 ideológmi Tretej ríše v súvislosti s Katyňskou otázkou o masovej poprave Poliakov pod Smolenskom. Účastníkmi bolo dokázané, že represívne operácie sa uskutočnili v čase, keď bolo toto územie ovládané Nemcami.

Jeden z účastníkov, Anatolij Vasserman o tom hovorí:

„Nemci nepoznali mnohé iné fakty, ktoré v spojitosti s tým, čo oni už sami napísali, dokazuje ich nespornú vinu. To znamená, že aj keby neboli k dispozícii poznatky komisie Nikolaja Niloviča Burdenka, aj tak materiály zverejnené samotnými Nemcami plne postačujú k tomu, aby ich vina bola plne preukázaná“.

Správu priniesla napríklad televízia Vesti.

Tibor Korečko


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj