Muž vytiahol z Vltavy magnetom granát; na nábreží zasahoval pyrotechnik

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Praha 7. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR – KR PZ Nitra )

Policajné jednotky s pyrotechnikom zasahovali v nedeľu dopoludnia na Rašínovom nábreží v Prahe – nálezca im totiž oznámil podozrivý predmet podobný granátu. Píše o tom webová stránka Českého rozhlasu (ČRo)

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Muž prehľadával dno rieky Vltava magnetom na povraze a náhodou granát objavil. Svoj objav nahlásil polícii a následne tento predmet zaistil pyrotechnik, približuje ďalej spravodajský server iRozhlas.cz.

Policajti s pyrotechnikom potom uzatvorili približne 150 metrov dlhý úsek Rašínovho nábrežia. Obmedzenie sa dotklo aj tamojšieho trhoviska. Asistovali tiež hasiči, ktorí tam mali dve svoje jednotky.

Podľa hovorcu pražskej polície Jana Rybanského išlo o náhodný nález. “Oznamovateľ a zároveň nálezca granátu ho vytiahol z Vltavy. Magnet hodil do rieky a pomaly ťahal k brehu, kde sa mu zachytil tento predmet,” popísal situáciu.

Polícia Českej republiky potvrdila, že išlo naozaj o granát – konkrétne ručný vzoru 34. Bol zaistený a odvezený na zneškodnenie, uzatvára Český rozhlas.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj