Muž v Nemecku svojvoľne preparkoval zasahujúcu sanitku, ktorá blokovala jeho auto

Kassel 5. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:wikimedia)

Muž v nemeckom meste Eppstein v piatok preparkoval sanitku blokujúcu jeho auto, zatiaľ čo jej posádka bola na zásahu. Informovala v sobotu agentúra DPA

Ilustračné foto

Incident sa stal v meste Eppstein v spolkovej krajine Hesensko v západnej časti krajiny. Sanitka musela nečakane zastaviť, pretože jej posádka sa potrebovala dostať k miestu zásahu. Zablokovala pri tom auto muža, ktorý vzal situáciu do vlastných rúk a zásahové vozidlo preparkoval na iné miesto.

Štyridsaťpäťročného muža vtedy oslovil jeden zo záchranárov. Samozvaný vodič sanitky však podľa DPA zareagoval tak prudko, že sa záchranár musel zavrieť v mužovom aute.

“Správanie nerozumného občana je trestný čin,” uviedla polícia. Muža začali vyšetrovať z dôvodu nepovoleného použitia vozidla a za neuposlúchnutie príkazov úradov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj