Bratislava 16. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:Facebook)

Pri príležitosti 15. ročníka celoeurópskeho podujatia Noc múzeí a galérií budú v sobotu (18. 5.) vojenské historické múzeá v Piešťanoch a vo Svidníku do 22.00 h sprístupnené pre verejnosť zdarma. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Danka Capáková

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Ako uviedol riaditeľ Vojenského historického ústavu, plukovník Miloslav Čaplovič, návštevníci sa budú môcť v múzeách oboznámiť s najnovšími výsledkami práce múzejných pracovníkov, ktorí im predstavia zmodernizované expozície. “Cieľom podujatia bude priblížiť návštevníkom dôležité míľniky z vojenskej histórie Slovenska, v rámci ktorých si pripomenieme aj osobnosť vedca, vojaka a diplomata, generála Milana Rastislava Štefánika,” informovala Capáková.

V priestoroch Vojenského historického múzea (VHM) – múzejného oddelenia vo Svidníku bude v deň podujatia pre verejnosť pripravený aj kultúrno-spoločenský program. “Pre návštevníkov sú pripravené premietanie dokumentárnych a hraných filmov z obdobia prvej a druhej svetovej vojny, statické ukážky kolesovej a pásovej vojenskej techniky, ako aj boja zblízka a dynamické ukážky s použitím cvičnej munície príslušníkmi 2. mechanizovanej brigády z Prešova,” vymenovala hovorkyňa MO. Návštevníci uvidia aj prácu vojenských policajtov, konkrétne psovodov.

Múzejné oddelenie VHM v Piešťanoch ponúkne verejnosti panelovú výstavu na tému slovenských legionárov bojujúcich počas prvej svetovej vojny, ukážky zbraní, munície, výzbroje, výstroja a uniforiem Klubov vojenskej histórie a ďalších trojrozmerných zbierkových predmetov v areáli VHM. “Počas podujatia sa verejnosť bude môcť v Piešťanoch bližšie oboznámiť aj s prácou profesionálnych vojakov, a to priamo od prítomných príslušníkov Personálneho úradu Ozbrojených síl SR,” uzavrela Capáková.

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establIšmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj