Mohutný výbuch v Sýrii si vyžiadal obete na životoch

Damask 20. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Qasioun News Agency)

Viacero ľudí zahynulo a ďalšie osoby utrpeli zranenia pri mohutnom výbuchu, ku ktorému došlo v nedeľu v sýrskej metropole Damask. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na miestne médiá

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

K explózii došlo v južnej časti mesta a podľa sýrskej štátnej agentúry SANA išlo o teroristický čin. Bližšie informácie o udalosti agentúra neposkytla.

“Výbuch nastal neďaleko sídla vojenskej spravodajskej služby v južnej časti mesta. Sú tam mŕtvi a zranení, avšak ich počet nebolo zatiaľ možné overiť,” uviedla pre AFP ľudskoprávna organizácia SOHR.

Sýrska občianska vojna, ktorá sa začala v marci 2011 protestmi proti režimu prezidenta Bašára Asada, si doposiaľ vyžiadala približne 360.000 obetí, pričom ďalšie milióny ľudí boli nútené opustiť svoje domovy.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj