MMF zablokoval druhú tranžu pre Ukrajinu vo výške pol miliardy eur

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Kyjev 17. marca 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik)

Ukrajinské ministerstvo financií dúfalo, že už tento mesiac dostane od Európy tieto peniaze na podporu ekonomiky.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Medzinárodný menový fond pozastavil prevod 500 miliónov eur pre Ukrajinu. Serveru UNIAN to oznámil námestník ministra financií Ukrajiny Vasyl Škurakov. “V tomto mesiaci zostalo veľmi málo času. Myslím, že môžeme počítať s neskorším obdobím,” priznal.

Je jasné, že získanie peňazí bolo spojené so splnením určitých podmienok – Ukrajina bola povinná vykonať reformy, a to aj v oblasti energetiky. Teraz na Ukrajine pracuje hodnotiaca komisia z Európy, ktorá má urobiť závery, do akej miery krajina pokročila v uvedených záležitostiach.

Generálna riaditeľka MMF Christine Lagardeová v januári 2019 hovorila s ukrajinským prezidentom o potrebe urýchliť realizáciu reforiem.

Pripomeňme, že v decembri 2018 MMF predbežne schválil úver pre Ukrajinu vo výške 3,9 miliardy dolárov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj