Štokholm 20. apríla 2019 (HSP/NProVita/Foto: NProVita)

Zatiaľ čo ekoaktivistke Grete Thunbergovej sa dostáva chvál zo všetkých strán, z médií i z Bruselu za jej “boj za životné prostredie”, kvôli ktorému spustila školský štrajk a pridali sa k nej študenti po celom svete a žiadajú vlády celého sveta k rozhodnej akcii v boji proti klimatickým zmenám či globálnemu otepľovaniu (ktoré bolo niektorými vedcami dokonca vyvrátené), nikto si nevšíma Izabellu Nilsson Jarvandiovú, tiež Švédku, 15-ročnú, tiež bojovníčku…

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke vľavo Greta Thunbergová, vpravo Izabella Nilsson Jarvandiová

Izabellin hlas ostáva nevypočutý, možno preto, že boj, do ktorého sa pustila, je “politický nekorektný”. Toto mladé dievča si nevybralo ľahký úspech presadzovaním environmentálnej ideológie, ktorá je “radikálna” a “módna”. Izabella sa rozhodla venovať svoju energiu na obranu ľudstva. Odvážne a viackrát sa vyslovila proti dominujúcemu mysleniu, odsúdila nekontrolovanú migráciu a dokonca dospela až k výzve k solidarite s prezidentom Orbánom, ktorý vyzýva takej politike, ktorá bude viac smerovaná na potreby rodiny.

Izabella dokonca 2. marca tohto roku prostredníctvom sociálnej siete Twitter  odsúdila “ideologickú kolonizáciu” prostredníctvom genderu, ktorá už zasiahla všetky švédske školy a cirkuluje v absurdných testoch, ako hovorí mladá aktivistka, v ktorých vystupujú ako príklady protagonisti ako: “dievča s penisom”, “chlapec s vagínou” či indivíduá, ktoré sú v rovnakom čase “mužom aj ženou”.

Stručne povedané, takmer posvätný boj ekologizmu, ktorého symbolom sa stala Greta Thunbergová, a podľa ktorého človek je tou skutočnou rakovinou našej planéty, a na druhej strane priťažký boj o skutočné hodnoty, ktorý sotva zarezonuje. Greta so svojimi ekosloganmi zaznieva vo všetkých médiách, o Izabellu nikto ani nezakopne, a pritom jej výzvy sú viac než legitímne v čase, kedy sme svedkami tej skutočnej katastrofy – antropologickej a kultúrnej, ktorá práve prebieha a je vo svojej pokročilej fáze…


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj