Mladíkom sľúbil lukratívnu prácu, museli pre neho žobrať

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 25. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)

Zo zločinu obchodovania s ľuďmi obvinil tento týždeň vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii 45-ročného Gustáva z Rimavskej Soboty. Dvoch mladých mužov (20, 24) nútil žobrať v Nemecku. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Madíkom sľúbil dobre platenú prácu, za upratovanie mali zarobiť 300 eur na týždeň. Zo sľubov však nič nebolo. Po príchode na miesto sa z nich stali tzv. “nehybné sochy”. Chlapci dostali oblečenie a farbu. Gustáv ich strážil, bral im všetky peniaze, spávali v aute a často boli dlho bez jedla. Gustáv im tvrdil, že iná práca nie je a sú jeho “železní muži”. Za žobranie im sľúbil jedlo. Mladíkom sa podarilo ujsť na Slovensko. Gustáv ich našiel a napadol ich železnou tyčou a vyhrážal sa im zabitím. Obvinenému mužovi teraz hrozí trest na štyri až 10 rokov.

Obete podobných “obchodníkov” môžu volať na telefónne číslo 112, kontaktovať políciu, slovenské veľvyslanectvo alebo konzulát. Národná linka pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi je 0800 800 818.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj