Miroslav Lajčák udelil Zlatú plaketu Anne Tomanovej Makanovej

Bratislava 19. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-MZV)

Šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák udelil v utorok Zlatú plaketu ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí bývalej predsedníčke Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny v Srbskej republike Anne Tomanovej Makanovej

Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák

Ocenil tak dlhodobú činnosť bývalej predsedníčky v oblasti podpory rozvoja slovenskej komunity v Srbskej republike, ako aj jej vklad k rozvoju vzťahov slovenskej komunity v Srbsku so Slovenskou republikou. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor rezortu zahraničia.

Bývalú predsedníčku Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny v Srbsku minister Lajčák prijal pri príležitosti nedávneho ukončenia jej pôsobenia v uvedenej funkcii, ktorú zastávala od roku 2003. „Verím, že aj po ukončení vašej pätnásťročnej misie na čele Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny budete pokračovať v aktívnom pôsobení v prospech všestranného rozvoja slovenskej komunity v Srbskej republike a ďalej sa zasadzovať za zabezpečenie jej práv v tak dôležitých oblastiach ako vzdelávanie, kultúra či používanie rodného jazyka,“ konštatoval minister. Dodal, že rezort diplomacie bude aj naďalej pokračovať v spolupráci s Národnostnou radou slovenskej národnostnej menšiny v Srbsku pri realizácii týchto cieľov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj