Budapešť 7. júla 2019 (HSP/Rusvesna.su/Foto:SITA/AP-Ronald Zak)

Portál rusvesna píše o pozitívnom vnímaní Zelenského zo strany maďarského Ministerstva zahraničných vecí. Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó od Zelenského očakáva zmenu vo vzťahu Kyjeva k maďarskej menšine na Ukrajine

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Peter Szijjarto

“Chcem vám otvorene povedať, že vnímame nového prezidenta Ukrajiny ako novú nádej. Bývalý prezident Ukrajiny Peter Porošenko vykonával otvorene protimaďarskú politiku,” uviedol doslovne maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

Maďari kritizujú bývalý banderovský Porošenkov režim kvôli ukrajinskému jazykovému zákonu, ktorý bránil Maďarom používať maďarčinu v úradnom styku a rovnako kritizujú Ukrajinu za to, že agenti ukrajinskej tajnej služby prenasledujú lídrov ukrajinských Maďarov v Zakarpatsku.

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó verí, že vzťahy medzi Maďarskom a Ukrajinou sa budú postupne počas prezidentovania Zelenského normalizovať. Väčšina ukrajinských Maďarov v Zakarpatsku požiadala o maďarské občianstvo, pretože je podstatne výhodnejšie mať pas krajiny EÚ, ako pas krajiny, ktorej životná úroveň čoraz viac pripomína životnú úroveň krajín centrálnej Afriky. Až na takú katastrofálnu úroveň sa po Američanmi zinscenovanom majdane ekonomicky, vojensky i politicky prepadla Ukrajina.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj