Damask 28. decembra 2018 (HSP/sana.sy/Foto:TASR/AP-Hassan Ammar)

Ministerstvo zahraničných vecí Sýrskej arabskej republiky v súvislosti s útokmi Izraela vyhlásilo, že jeho agresia proti Damasku a okolitým lokalitám je pokusom predĺžiť krízu v Sýrii a morálne povzbudiť teroristov. Ministerstvo zároveň poslalo dva listy vedeniu Bezpečnostnej rady OSN, v ktorých uviedlo, že Izrael uskutočnil ďalšiu agresiu voči Sýrii

Ilustračné foto

Ministerstvo ripomenulo, že je to očividné porušenie rezolúcie 350 Rady bezpečnosti OSN z roku 1974, ktorá určuje vzťahy medzi Sýriou a Izraelom.

„Izrael zaútočil na viacero vojenských a civilných objektov v Damasku a jeho prímestských častiach. Daný teroristický útok sa uskutočnil v čase, keď do hlavného mesta pricestovalo mnoho ľudí. Obyvatelia po prvý raz oslavovali Vianoce po oslobodení Damasku a jeho prímestských častí od teroristov,“ zdôrazňuje sa vo vyhlásení sýrskeho ministerstva zahraničia.

Ministerstvo poukazuje na to, že „pokus izraelských okupačných úradov zastrašiť sýrsky ľud v tento posvätný deň je presvedčivým dôkazom toho, že konanie Izraelu sa neodlišuje od konania teroristických organizácií Islamský štát a Džabhat an-Nuṣrah“.

Sýrsky rezort diplomacie tvrdí, že Izrael začal používať politiku štátneho terorizmu po tom, ako jeho spojenci, ozbrojené teroristické skupiny, utrpeli porážku vo viacerých regiónoch Sýrie.

„Izraelské útoky sú pokusom predĺžiť teroristickú vojnu a pozdvihnúť morálny duch ozbrojencov,“ uvádza sa vo vyhlásení sýrskeho ministerstva.

„Prirodzene, agresívne nebezpečné metódy Izraela by nemohli pokračovať bez neobmedzenej stálej podpory zo strany americkej administratívy. Sýria znova vyzýva Radu bezpečnosti OSN, aby splnila svoje záväzky a podporila svetový mier a bezpečnosť a podnikla tvrdé opatrenia, aby zabránila opakovaniu podobných izraelských útokov,“ zdôrazňuje sa v závere svojho vyhlásenia sýrske ministerstvo zahraničia.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj