Ministerstvo vnútra zaregistrovalo stranu Doprava, ustanovujúci kongres bude 9. februára

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 24. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Ministerstvo vnútra zaregistrovalo novú politickú stranu Doprava, ktorú založili bývalí politici SDKÚ-DS. Ustanovujúci kongres sa uskutoční 9. februára

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke členovia novej politickej strany Doprava, zľava Eduard Vokál, Ludvik Posolda, líder strany Ondrej Matej a Marián Domankoš

Strana chce kandidovať do májových eurovolieb. Informoval o tom zakladateľ Ondrej Matej, ktorý bol v minulosti poslancom NRSR za SDKÚ-DS a založil Inštitút pre dopravu a hospodárstvo (IDH).

“Dnes bola do registra politických strán zapísaná strana DOPRAVA, čím sa zavŕšil proces jej vzniku. Jej vedenie vzíde z ustanovujúceho kongresu, ktorý sa bude konať v sobotu 9. februára. O dôveru občanov sa budeme prvýkrát uchádzať v máji 2019 vo voľbách do Európskeho parlamentu,” uviedol Matej.

Doprava chce menej štátu v každodennom živote ľudí a firiem. Mieni presadzovať zníženie daňovo-odvodového zaťaženia aj zrušenie odvodov zamestnávateľov. Sociálne balíčky odmieta a chce viac podporovať rodiny. Bojovať s korupciou chce strana znížením prerozdeľovania verejných peňazí na minimum.

Chce predložiť voličom ponuku v podobe Nové Slovensko po roku 2020. Miesto Slovenska vidí strana v Európskej únii. Spolupracovať chce so všetkými, ktorí zdieľajú podobné názory a hodnoty. “Sme otvorení spolupráci s kýmkoľvek, kto spĺňa naše hodnotové princípy,” povedal nedávno Matej. Doprava odmieta spoluprácu s komunistami a fašistami.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj