Ministerstvo obrany Ruska porovnalo bombardér Tu-160 s americkým B1B Lancer

Moskva 26. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR)

Ministerstvo obrany RF porovnalo charakteristiky ruského strategického bombardéra Tu-160 a amerického B1B. Na infografike MO zverejnenej na portáli televízie Zvezda je vidieť, že Tu-160 predčí americký bombardér vo väčšine uvedených charakteristík

Na snímke Tu-160

Napríklad, čo sa týka maximálnej bojové záťaže (45 ton oproti 34), maximálnej rýchlosti (2230 km za hodinu oproti 1300), bojovému doletu (7300 km oproti 5543) a mnohých ďalších parametroch.

Bombardér Tu-160 je považovaný za najväčšie a najvýkonnejšie nadzvukové lietadlo v dejinách vojenského letectva a tiež za najťažšie bojové lietadlo. Je vo výzbroji od roku 1987 a prvýkrát bol nasadený v bojových podmienkach počas operácie v Sýrii.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Bobmbardér B1B Lancer

Americký strategický bombardér B1 Lancer dostalo americkej vojenské letectvo v roku 1985. Lietadlo bolo vyvinuté ako nosič jadrových zbraní, avšak neskôr ho začali vybavovať konvenčnými zbraňami. Bombardéry B1 boli nasadené počas operácií NATO v Juhoslávii a tiež v operáciách USA v Afganistane a Iraku.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj