Bratislava 27. mája 2019 (HSP/Foto:Facebook)

Novinárka SME Zuzana Kovačič Hanzelová vyčíta ministerke školstva Martine Luybovej (nom. SNS) to, že sa pozitívne vyjadrila k štátnej ochranke, vďaka ktorej nemusí každý deň riadiť cestou do práce, keďže ako uviedla, samej by jej to trvalo dlhšie. Podľa Hanzelovej ministerka verejne rozširuje stereotypy o ženách

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Zuzana Kovačič Hanzelová

Martina Lubyová pre TV Markíza povedala, že je pre ňu úľavou, keď ju do práce vozia štátni ochrankári. “Pretože ja keby som ako žena mala sama šoférovať na miesto určenia, zaparkovať, tak by som nikdy nebola v stave dôjsť na tie rokovania načas,” priznala sa ministerka.

Úprimnosť členky vlády však kritizovala na sociálnej sieti liberálna žurnalistika Zuzana Kovačič Hanzelová, ktorá napísala, že to, že Lubyová nevie parkovať, nesúvisí s jej pohlavím.

“Vždy som si hovorila, že inteligentné ženy v politike dokážu zlomiť všelijaké stereotypy o ženách. Toť hľa napríklad stereotyp o parkovaní. Ministerka Lubyová hovorí, že sa teší, že má ochranku, lebo ako žena nevie parkovať. Mňa vždy tieto hlúposti o šoférovaní štvali o to viac, že poznám veľmi veľa mužov, ktorí sú podpriemerní šoféri, a veľmi veľa žien, ktoré sú šoférky špičkové,” poznamenala redaktorka SME.

Dodala, že má obavu o ministerstvo školstva, či dokáže bojovať proti stereotypom v školskom systéme, keď ich sama šéfka rezortu komunikuje pri banálnych témach ako je otázka “ako sa vám žije s ochrankou?”.

“Ja pritom nepochybujem, že ministerka zrejme naozaj nevie parkovať. Len to nesúvisí s jej pohlavím, však áno. Dáta napríklad hovoria, že ženy šoférujú bezpečnejšie ako muži. V inej štúdii zasa hodnotili šoférov inštruktori, a zistili, že rozdiely sú najmä medzi vekovými skupinami – čím starší sa učíte šoférovať, tým horšie. Súvis sa našiel napríklad aj medzi tým, keď budúci šofér alebo šoférka hrali kolektívne športy – tie zvyšujú šikovnosť za volantom. Športovci a športovkyne totiž majú vďaka kolektívnym športom rozvinutejšie priestorové videnie,” vysvetlila redaktorka svoj postoj.

Podľa Hanzelovej v Británii zasa stoja pred súdom za závažné porušenia dopravných predpisov muži vs. ženy 79 ku 21 percent a na vzorke takmer 600 tisíc vodičov v Británii na pitie za volantom pripadla jedna žena a piati muži.

“Ženy majú štatisticky aj nižšie poistky na autá, pretože jednoducho spôsobujú menej dopravných nehôd. Také sú dáta, a už by bolo fajn, keby sme prestali trepkať o tom, ako ženy nevedia šoférovať,” dodala.

Všetkým, ktorí sa rozhodnú písať pod jej tento status ako ráno videli neschopnú ženu za volantom a majú pocit, že je to inak, Hanzelová odporúča, aby si o tom niečo prečítali. “Fakt. Google vám dá veľa zaujímavých článkov. Ak niekto predsa neverí, rada si s ním osobne dám parkovaciu battle.”

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj